Porgandijahu 150g
search

Porgandijahu 150g

4,47 €
Kuumakse al. 1.52€

Porgand on üks enamlevinud juurvilju maailmas. Porgan sisaldab B-, C-, E- A ja K-grupi vitamiine ja hulganisti antioksüdante. Mineraalidest on porgandis esindatud kaalium, mangaan, kaltsium, raud ja magneesium.

Kogus

  Porgand sisaldab rohkesti karotenoide. Need on fütotoitained, mis aitavad toetada tervist: vähendada riski haigestuda südame-veresoonkonnahaigustesse ning osadesse vähkkasvajate vormidesse.  Porgandi kiudained seovad 30 korda rohkem vett kui on nende oma kaal, aidates sellega tekitada täiskõhutunnet. Porgandit kasutatakse toiduks üldtugevdava vahendina suure füüsilise ja vaimse koormuse ning paljude haiguste puhul. Dehüdreeritud porgandi- pulber töödeldakse dehüdreeritud porgandigraanulist spetsiaalse protsessiga pulbriks ja seejärel jahvatatakse peeneks. Säilib porgandi  värv, lõhn ja maitse.  Regulaarne porgandi söömine mõjub soodsalt vereloomele, aitab alandada kõrget vererõhku, pidurdab veresoonte lupjumist.  Porgandis leiduv pektiin takistab kahjulike bakterite arengut sooltes. Seedekulgla haiguste puhul (oksendamine) aitab porgand igasuguse toiduna.

Kasutamine: jahu sobib lisamiseks smuutidesse, jogurtisse, putrudele, pannkoogitaignasse, küpsetistele. Võib lisada ka lihatoitudele ja marinaadidele.  Jahu saab kasutada ka loodusliku värvainena.   

41855
Kommentaarid (0)
Hetkel pole ühtegi ülevaadet