Tudraõli
search

Tudraõli

7,00 €
Kuumakse al. 2.38€
Naudi Eesti põllul kasvatatud põldtudrast külmalt pressitudtudraõli! Tudraõli ehk Camelina neitsiõli on tõhus „halva” LDL- kolesterooli taseme alandaja veres. Teaduslikud katsetused tõestasid, et 30 g õli sissevõtmine iga päev kuue nädala jooksul langetas kolesterooli taset 12 %, see on kaks korda rohkem kui rapsi- või oliiviõli. Oluliselt suurenes ka asendamatute rasvhapete sisaldus veres. 250ml Tootja Maidla Sillaotsa talu.
Kogus

Ristõieliste sugukonna üks perekondi on tudrad (Camelina Crantz). Sellesse kuuluvad Eestis esinevatena liiv-, karvane-, lina- ja põldtuder . Esimesed kolm on umbrohud, neljandat kultiveeritakse aga õlitaimena. Tudraõli rasvhapetest on 58% polüküllastamata sealhulgas inimesele vältimatutest alfa-linoleenhapet (omega-3) 39% ja linoolhapet (omega-6) 15%. Tudra õli Neid rasvhappeid inimorganism ise ei valmista (tooda) vaid peab saama toidust. Kalast saadavaid pikemaahelalisi omega-3 rasvhappeid (EPA ja DHA) on inimorganism ise võimeline valmistama taimsetest omega-3 rasvhapetest. Taimseid omega-3 rasvhapete tarvitamise hulgal ei ole praktiliselt piiri. Samas  kalarasva aga ei soovitata nautida üle 3 grammi päevas. Tudraõli sisaldab tokoferoole (E-vitamiini komponendid) kokku 760 mg/kg, millest suur osa on gamma-tokoferoolid -  66 mg/100 g (rapsil 40 mg/100g). Delta-tokoferoole sisaldab tudraõli rohkem (4 mg/100 g) kui rapsiõli (2 mg/100 g). Külmpressitud õlis on rohkem tokoferoole kui vastavas rafineeritud õlis, sest pooled tokoferoolid hävinevad tööstuslikul rafineerimisel. Tudraõli ehk Camelina neitsiõli on tõhus „halva” LDL- kolesterooli taseme alandaja veres. Teaduslikud katsetused tõestasid, et 30 g õli sissevõtmine iga päev kuue nädala jooksul langetas kolesterooli taset 12 %, see on kaks korda rohkem kui rapsi- või  oliiviõli. Oluliselt suurenes ka asendamatute rasvhapete sisaldus veres. Lisaks LDL-kolesterooli taseme alandamisele on omega-3 rasvhapetel ka teisi omadusi, mis teevad nendest eriti südamesõbralikud rasvhapped:  •    Alandavad südamega seotud äkksurma riski •    Omavad põletikuvastast toimet ja hoiavad ära vereklompide teket •    Hoiavad veresoonkonna elastsena ja hoolitsevad sujuva vere- ringvoolu eest, alandavad vererõhku.

Soomes on tudraõlile omistatud südamemärk!

Lisaks südametervisele on omega-3 rasvhapetel teisigi tervisemõjusid: •    Vähendavad reumavalude ja masendushoogude teket •    Olulised naha tervisele •    Aitavad kaasa nägemisvõimele ja ajutegevusele •    Tõstavad organismi immuunsüsteemi Viimased uuringud on näidanud, et omega-3 rasvhapped toimivad laste õppimisvõimet parandavalt.Erilise rasvhappelise koostise tõttu on tudraõli nautimine tõhus viis tõsta söögivalikus omega-3 sisaldust, kasutades seda salatiõliks, putrudes, küpsetistes või lihtsalt sissevõtta. Põhjamaade toitumissoovitused: 5% toiduenergiast (kcal) peaksime saama taimsetest omega-3 rasvhapetest - keskmiselt 15 grammi päevas ehk 1 supilusikas tudraõli. Võrdluseks, et saada oliiviõlist kätte sama kogus omega-3 rasvhappeid tuleks seda ca 1 pudel tarvitada. Toiteväärtus 100 g:
  • ·energiat 3753 kJ/893 kcal,
  • ·valgud 0 g,
  • ·E-vitamiin 7,6 g
Rasvad 100 g:
  • ·küllastunud rasvhapped 10 g
  • ·monoküllastamatud 32 g
  • ·polüküllastamatud 58 g.
Kogu rasvhappelisest koostisest alfalinoleenhape on 39 % ja linoolhape 15 %. Lisaks sisaldab õli palju looduslikke antioksüdante, tokoferoole (E-vitamiin), mis hoiavad ära õli kiire riknemise.
71
Kommentaarid (0)
Hetkel pole ühtegi ülevaadet