Graviola - kuidas on ta kasulik Teile?
Uurijad on tõestanud, et graviola lehtedel on vererõhku alandav toime, neid on kasutatud maksaprobleemide puhul, rahustina ja unetuse puhul, lisaks on neil spasmide vastane toime, samuti mõjub graviola lehe tee südamehaiguste puhul südamele toonikuna.
Lisaks on põlisrahvad tarvitanud graviola lehe teed köha, gripi, raske sünnituse, astma, ülepinge, parasiitide ja jõuetuse puhul. Graviola lehtedel on malaaria vastane toime. Teadlased on avastanud graviola lehtedel aktiivse tsütotoksilise toime vähirakkude vastu (vähirakkudele mürgine). Üks uuring on näidanud, et graviola oli selektiivselt tsütotoksiline käärsoole adenokartsinoomi rakkudele – kus ta oli 10 000 korda võimsam kui keemiaravi rohi Adriamycin (ingl.k nime kuju).
Graviola tee maitseomaduste parandamine
Kuna graviola tee maitse on paljudele vastuvõetamatu või meenutab kaselehtede leotist, siis jagame teiega kuidas muuta graviola maitseomadusi ja loodame, et see ei mõjuta graviola toimet ülaltoodud juhtudel.
1. Graviola tee sidrunimahla ja stevia tilkadega: kui olete teinud endale tõmmise graviola lehtedest, lisades 1 tl täie lehepulbrit suure teetassi kohta, siis ärge seda sõelast läbi laske, kasutage kõik roheline puru ise ära. Lisage tassi juurde 3-4 tilka
stevia tilku ja 2 supilusikatäit sidrunimahla. Saate omapärase kuid meeldiva maitsega tee.
2. Graviola tee piparmündiõli tilkade või piparmündi ürdi ja stevia tilkadega: lisage eelpool nimetatud toimingul saadud teele 2 tilka piparmündi eeterlikku õli või laske presskannus koos graviolaga tõmmata ka väiksel kogusel aedpiparmündi ürtidel. Neile lisaks kasutage maitse järgi steviat.
Ja lisaks neile saate juba teie ise katsetada, millised komponendid graviola maitseomadusi nauditavamaks muudavad.