Letsitiini kapslid 50tk
search

Letsitiini kapslid 50tk

5,70 €

Letsitiinon taimne valk mida saadakse toidust (väikeses koguses) ja mida toodab organism ka ise (veidi). Letsitiin on ülimalt vajalik organismi kõikide süsteemide toimimiseks, võtab osa raku membraanide moodustamisest ( eriti maksas, neerudes ja ajus), seega on inimorganismi ülesehituslikuks aluseks. Eriti palju vajab letsitiini närvisüsteem (mälu, aju verevarustus, närvide innervatsioon). Tagab normaalse maksa ja neerude töö, kaitseb maksa tsirroosi eest, vastutab normaalse verevarustuse eest – eriti kapillaarse, osaleb naharakkude ülesehituses ja rasvade ainevahetuses. Letsitiini põhilisteks looduslikeks allikateks loetakse muna, piima, maksa, mereande, kaunvilju (eriti sojauba ja sojaõli), päevalilleseemneid, rapsiseemneid, pähkleid ja idandeid.

Kogus

Letsitiin on abiaineks ravis ja profülaktikaks: südame- ja veresoonkonna haigused: isheemia, stenokardia, hüpertoonia, arteroskleroos, kõrge kolesterool jt. - maksahaigused: tsirroosid, maksa rasvumine, sapikivid, äge või krooniline hepatiit, krooniline holetsistiit (sapi põletik), sapi talitluse häired. - närvihaigused: neuroosid, tõmblused-värisemine, mälu halvenemine, skleroos, Alzhaimeri tõbi, krooniline väsimus ja stress. - Lastele: kasvupeetus, kesknärvisüsteemi häired, kõrgenenud erutuvus, tähelepanuhäired. Kopsuhaigused, sagedased bronhiidid, seedesüsteemi haigused. - Rasedatele ja rinnaga toitvatele emadele: esimesel 3-l raseduskuul on letsitiin vajalik loote kesknärvisüsteemi normaalseks arenguks, raseduse teisel poolel loote kopsude arenguks, aju arenguks ja vere norm. koostiseks. Vajalik ka toksikooside korral. - Nahahaigused: psoriaas, ekseem, allergiline dermatiit, märg põletikuline ekseem jt. - Rasvumine ja ülekaal: letsitiin on kaalu alandamise programmis oluline – lõhustab rasvu ja viib nad kudedest välja. - Suhkrudiabeet I ja II tüüpi: parandab insuliini retseptorite funktsioone. - Kopsu- ja bronhide haigused: tagab kopsuallveoolide korrasoleku rakutasandil. - Endokriinsüsteemi haigused: parandab näärmete tööd (hüpofüüs, neerupealsed, sugunäärmed) normaliseerib hormonaalset ainevahetust. - Stomatoloogia: sisaldab orgaanilist fosforit ja makroelemente mis on hammastele vajalikud – vähendab paradontoosi ja normaliseerib sülje koostist. - Seedetrakti haigused: gastriit (mao põletik), gastroduodeniit (mao- ja kaksteistsõrmiku põletik), soolestiku ainevahetushäired. - Silmahaigused: suurendab A vitamiini mõju. - Östrogeensõltuvad haigused: müoomid, fibroomid, endometrioos, polükistoos, mastopaatia (rinna piimanäärmete põletik) ja kilpnäärme alatalitlus. - Alkohoolsed polüneuropaatiad. - Onkoloogilised haigused. - Vajalik inimestele kes tarvitavad pidevalt farmakoloogilisi preparaate, kohvi, alkoholi või töötavad toksiliste ainetega (keemia-, biokeemia või ravimitööstus).

Kasutamine: 3 kapslit päevas.

Tähelepanu: päevast annust mitte ületada. Toidulisand ei asenda tasakaalustatud ja mitmekülgset toitumist ning tervislikke eluviise. Hoida lastele kättesaamatus kohas. Hoida kuivas, jahedas ja valguse eest kaitstult.  

193
Kommentaarid (0)
Hetkel pole ühtegi ülevaadet